• Bize sorun?
  • Telefon +905052919067
  • info@senintercihin.com
  • Ön Cebeci, Samur Sk. No:31, 06590 Çankaya/Ankara1
İdeal Kilonu Hesapla
m

kg


Herbalife Satın Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Daha sağlıklı bir yaşam tarzı sunuyoruz.

Herbalife Satın Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Dünya geçmişten günümüze gelişerek ve değişerek ilerlemektedir. Bu değişim insanoğlunun yaşam biçimini de farklı şekillerde etkilemiştir ve etkilemeye devam etmektedir. İlk insanlar diye tabir edilen dönemde genellikle avcı toplayıcı bir yaşam biçimi ile yaşayan insanların yiyecek için çok fazla efor sarfetmesi gerekmekteydi. Daha sonraları yerleşik bir yaşam düzenine geçen insan topraktan mahsul elde etmeyi öğrendi fakat bir çok zorluk ve eforlu bir hayat yine devam etmekteydi. Sanayi devrimi sonrasında insan bir çok şeye daha ulaşabilir bir hale geldi fakat burada da sınıf ayrımı göze çarptı ve yine herkes herşeye ulaşamadı. 2.Dünya savaşı sonrasında dünya genelinde patlama yapan nüfus ise yiyecek ve içecek ihtiyacını doğurdu işte burada karşımıza ucuz fast food ürünler çıkmıştır. İlk başta masum ve ekonomik görünen bu ürünlerin zararları 90'lardan sonra patlama yapan teknoloji ile zaten sağlıksız beslenen insanın karşısına obezite çıkmıştır.

 

Dünyanın bir çok yerinde bilim insanlara daha iyi yiyecek sunmak için adımlar atmıştır hatta gdo'lu gıdalar verimin artması ve çabuk yetişen ürünler vermesi için tasarlanmıştır. Fakat şu bir gerçek ki bir bitkinin yapısı ile oynamak bize faydadan çok zarar getirmiştir. Dünya genelinde çeşitli üniversite, sağlık kurumları ve araştırma kurumlarının yakından takip ettiği bir konu haline gelen besinlerin içinin boş olması durumu da insanları tedirgin etmektedir. Yani şu anda yediğimiz yiyeceklerin bir çoğunda gdo, hormon, zirai ilaç kalıntıları hatta hava trafiğinin yoğun olduğu yerlerde jet yakıtı kalıntıları ile yediklerimizden zehirlenen bir durumun içine düştük.

 

Şirketimizin kurucusu Mark Hughes ise bu saydıklarımıza benzer bir durumdan mevsimsel trend olan ve sonrasında zararlı olduğu için toplatılan daha da doğrusu resmen dolandırıcılık sayılabilecek zayıflama vaadi veren bir ilaç nedeni ile hayatını kaybetmiştir. Bu olay Mark'ı derinden yaraladı ve hayatını başka annelerin bu tarz nedenlerle hayatlarını kaybetmemesine adadı. Mark bir çok eğitim aldı, çin'de bitki ile uğraşan herkes ile bu işi en iyi şekilde yapmak için konuştu çalıştı ve yıllarca süren bir uğraş sonucunda Herbalife'ı 1980 yılında kurdu.

 

Herbalife kurulduğu 1980 yılından ve Mark'ın ideallerinden hiçbir zaman şaşmadı ve insanların gerçekten sağlıklı bir yaşama kavuşması için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam etmektedir ancak bu durum ilaç firmalarını ciddi şekilde zora sokacağı için ellerinden gelen tüm imkanlar ile resmen Herbalife'a savaş açmış durumdadırlar. Özellikle internet ortamında karalayıcı şeyler görmeniz gayet doğaldır çünkü ilaç firmaları bizleri hasta olarak değiş müşteri olarak görmektedirler ve ilaçlarını sürekli kullanmanızı isterler. Zaten son dönemlere bakıldığında ilaç satışlarının muazzam ölçüde artması aklınızda soru işaretleri oluşmasını sağlar umarım.

 

Herbalife ilaç mıdır soruları da aklınıza gelebilir ki bu durumu pek sevmesem de normal karşılıyorum çünkü genelde bir bilgi sahibi olmadan kutu içinde toz filan görünce ben de öyle sanmıştım :) . Öncelikle şunu anlamanızı isterim Herbalife ürünleri marketten satın aldığınız bir makarna, bulgur , mercimek hatta süt ve yogurttan bile daha masum gıdalardır. Buranın altını çiziyorum gıdadır. Gıda ile ilaçları birbirine karıştırmayalım gıda aldığımız ekmek, su, yumurta vb. ürünlerdir ve bu ürünleri tarım, gıda ve hayvancılık bakanlığı onaylamaktadır ki Herbalife ürünlerini de aynı bakanlık onaylamaktadır. Herbalife etiket ve megadoz yasalarına da uygundur yani etikette ne yazıyorsa içeriğinde o vardır ve bütün kutuyu yeseniz dahi herhangi bir yan etkisi bulunmaz sadece fazla yemek yemekten ötürü şişkinlik yaşarsınız.

 

*Bu arada buraya bir dipnot eklemek isterim eğer bir ürünün reklamı çok fazla yapılıyorsa o ürün satılmadığı için yapılmaktadır, iyi olan bir ürün zaten satılır ve reklama ihtiyaç duymaz.

 

Peki Herbalife faydalı mı? Herbalife ürünlerinin faydalı olması için bir çok kriterde incelediği ve bir çoğunun 1.5 yılı aşkın bir incelemeden geçirdiği üreticileri vardır ve bu üreticilerin organik tarım yaptığından, ihtiyaç ve standartlarımızı en iyi şekilde karşılayabileceğinden emin olduktan sonra hammadde tedariği yapmaktayız. Her hammadde alınacağında örneğin soya fasulyesi üreten bir çiftçi hasadını yapana kadar belirli aralıklarla denetlenir ürün getirildiğinde tekrar denetlemeler yapılır ve bunlar her seferinde tekrarlanır. Tamam buraya kadar mükemmel ama her ürün her zaman yetişmez bu nasıl oluyor. İşte burada da Herbalife farkı devreye girmektedir. Herbalife ürünlerinin hepsi mevsimsel ürünlerdir yani mevsimi olmayan ürün üretilmez bizi açgözlü ve insan sağlığını önemsemeyenlerden ayıran en büyük farklardan birisi de budur. Peki her ürünü her zaman bulamayacak mıyız? Hayır firmamız güçlü bir firmadır ve dünya genelinde 4 devasa fabrikaya sahiptir ancak Herbalife'a olan ilgi ve ihtiyacın her gün artması bazı ürünlerin belirli sürelerde yetmemesine neden olabilmektedir fakat bu açığı firmamız güçlü iş ortakları ile çalışarak bir nevi fabrikalarını kiralayarak gidermekte ve dağıtım konusunda bir sıkıntı yaşamamaktayız.

 

Buraya kadar yazdıklarım az çok Herbalife konusunda bir bilgi sahibi olmanız için yeterli ancak blogumuzda sürekli olarak ve güncel yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Herbalife satın almaya karar verdiyseniz bu konuda da bir kaç tavsiyeye yer vermek isterim. Öncelikle her Herbalife üyesi sizi başarıya ulaştıramayabilir, bu konuda yapmanız gereken sizi başarıya ulaştırabilecek , tecrübe ve deneyim sahibi kendisi de başarıya ulaşmış kişiler ile çalışmanız yönünde olacaktır. Biz 8 yılı aşan bir tecrübe sahibiyiz ve Herbalife satın alan tüm müşterilerimizi başarıya ulaştırmak için çok enerji sarfetmekteyiz, ancak bizim dahi başarısız olduğumuz kişiler çıkmakta çünkü kendisi inanmayan bir insan başarıya ne kadar zorlarsak zorlayalım ulaşamamaktadır. Yani Herbalife satın almadan önce oturun ve benim Herbalife'taki hedefim ne? Örneğin: 70 kiloya inip fit bir vücuda sahip olacağım ya da iş fırsatından yararlanarak yüksek gelir elde edeceğim gibi hedeflerinizi belirleyin çünkü kaptansız bir gemi ancak akıntıyla hareket eder siz kendi akıntınızı kendiniz belirleyin.